| caritas a întrebat:

dacă lipsesc 2 zile consecutiv de la școală, motivarea tutorilor legali poate să motiveze aceste 2 zile?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Se pot motiva numai la cererea scrisă a părintelui/tutorelui legal al elevului, adresată directorului unităţii de învăţământ şi
aprobată de acesta, IN URMA CONSULTARII cu dirigintele/învăţătorul clasei. Daca vor fi cerute acte justificative predarea acestora se face in termen maxim de 7 zile de la reluarea activitatii scolare(in cazul nerespectarii termenului limita, absentele sunt considerate ca fiind nemotivate!).

| AFR81 a răspuns:

Poti motiva absentele de pe cele doua zile printr-o cerere facuta de unul dintre parintii tai.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vă mai place scoalalaughing

| Cristian_Robert_1993_1xgj a răspuns:

Trebuie sa-i dai dirigintei o scutire de la parinte

Răspuns utilizator avertizat
| Bordea_Marian_1996 a răspuns:

Da, iar daca dirigintele nu vrea, parintele poate face o cerere de motivare pentru acele 2 zile, si poti avea maxim 3 cereri pe semestru. Asa este la mine la scoala, cred ca este peste tot asa.