| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma puteti ajuta dau funda si voi fi foarte recunoscator.Problema mea este ca as vrea si nu stiu cum as putea sa creez o pagina pe net.Aceasta pagina vreau sa fie simpla, sa scrie ceva in stanga iar in dreapta sa existe o sectiune unde sa introduci email si parola pentru a te inregistra. Apoi vreau sa stiu si cum creez o baza de date in calculatorul meu.Astfel incat sa presupunem ca cineva incearca sa se inregistreze,indroduce e-mail-ul sau si parola,si da pe butonul Register, iar dupa asta acel e-mail si parola sa intre in baza de date din calculator iar eu sa le pot accesa. Sper ca m-am facut inteles.Ideea nu este ca acea pagina sa te duca undeva dupa ce te-ai inregistrat, doar sa pot avea eu acces la acel e-mail si parola pe care le introduce acea persoana acolo. FUNDA CELUI CE DA UN RASPUNS CE MA AJUTA.

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

De fapt vrei un URL (de ex. prin DDNS) si http://ro.wikipedia.org/wiki/LAMP

| DawidDawid a răspuns (pentru doctorandus):

Pai de fapt... ceea ce vreau e o pagina scam.Nu sunt sigur la ce te referi tu...

| DawidDawid a răspuns (pentru doctorandus):

Nu ma prea pricep la chestii de IT, adica sunt la inceput, acum invat limbajul de programare C.Deci nu prea stiu la ce te-ai referit... ceea ce vreau eu de fapt e o pagina scam...(dar nu vreau sa arate ca pagina de Facebook, Yahoo, etc., ci vreau sa o personalizez eu. Daca esti mai explicit si inteleg ce am de acut vei primi funda!

10 răspunsuri:
| petitconseil a răspuns:

Adica tu vrei ca prostii sa iti dea mura in gura emailul si parola lor, si tu sa le umbli sa le cauti ce informații au ei in mailul lor si alte chestii.asta cauti, nu-i asa?

| DawidDawid a răspuns (pentru petitconseil):

Nu,de fapt vreau doar sa testez ceva.Nu conteaza...

| petitconseil a răspuns (pentru DawidDawid):

Nu se poate ce vrei tu, parerea mea. Daca ar fi asa toti am putea avea acces la orice alt mail al altcuiva, si aproape oricine baga o adresa de mail pe un anumit site, fii sigur ca nu baga aceeasi parola de la mail-ul sau.

| DawidDawid a răspuns (pentru petitconseil):

Stiu,dar totusi, nu e ceva serios (sa aflu date importante ale cuiva sau ceva de genul, nu sunt hacker sau ceva asemanator). Doar ca vreau sa pacalesc pe cineva, ci anume un coleg de clasa.Am mai facut-o folosind o alta metoda si a fost genial...dar de data asta vreau sa fie ceva diferit, ceva mai tare.Atata tot.

| petitconseil a răspuns (pentru DawidDawid):

Tot ce vei face ti se va intoarce, mai bine lasa-te de farse de astea daca nu vrei sa ajungi si tu pacalitul.

| DawidDawid a răspuns (pentru petitconseil):

Ok.Nu cred ca mi se va intoarce big grin.Deoarece nu este o farsa cu intentii rele, nu fac rau nimanui.Si crede-ma, eu nici o data nu ajung cel pacalit.

| petitconseil a răspuns (pentru DawidDawid):

Niciodata sa nu zici niciodata.Se vede ca esti foarte tanar si nu ai trecut inca prin viata.

| DawidDawid a răspuns (pentru petitconseil):

Zi cum vrei tu.Si daca am zis ca fac farsa unui coleg de clasa normal ca sunt tanar.big grin tongue