| MyNameIsKLAUS a întrebat:

daca sunt cetatean roman si vreau sa ma duc in Romania (fiind plecat in alta tara din Europa) si vreau sa plec neinsotit *singur* gen sa ma duca tata pana la aeroport cu procura mamei bineinteles, dar tata sa nu vina cu mine si de la Romania sa ma ia altcineva (un adult de peste 18 ani) este ok? Tin sa precizez ca am 15 ani mai am cateva luni si fac 16 deci da. (daca da trebuie sa ii fac procura acelui adult care vine din Romania sa ma ia sau?) (stiam ca daca esti cetatean roman aveai voie sa intri in tara si fara procura)

1 răspuns:
| gratargratar a răspuns:

Https://www.esky.ro/......-neinsotit

Vezi aici, caci sunt mai multe detalii. Depinde si de politica fiecarei companii aeriene in parte. Daca compania nu vrea sa te accepte neinsotit, n-ai ce le face. Iar procura trebuie din partea AMBILOR parinti.