| Alex_Sckate_1978 a întrebat:

Daca voi cumpara un cablu HDMI pentru a conecta un telefon la un televizor va merge? Stiu ca telefonul are decat conexiune mini usb.

Răspuns Câştigător
| stefanrkv a răspuns:

Da,numai ca trebuie sa fie o mufa hdmi si una mini usb

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că o să meargă.

| octav005 a răspuns:

Va merge, depinde ce model de telefon este. eu am un Sony xperia mt15i si suporta iesire video si audio prin HDMI. am decat un cablu HDMI care intra in TV si celalalt este mini HDMI care intra in telefon, deci am o mufa separata fata de micro usb, acea mufa de incarcare. si numai ca televizorul sa suporte HDMI CEC, printrun televizor de generatie mai veche, chiar daca are HDMI. nu se va vedea nimic. nu stiu ce model de telefon ai si ce tv ai.