| Sports a întrebat:

dau fundita!

M agandesc serios sa-mi cumpar un SAMSUNG GALAXY S ADVANCE I9070, se merita....este bun, isi merita banii?

4 răspunsuri:
| MaStErShOt a răspuns:

Am eu S advance, pai sa incepem cu plusurile: ecranul se vede foarte ok, contrast al culorilor extraordinar, touch-ul raspunde excelent la comenzi, camera faca poze foarte bune pe lumina ( cu blitz nu prea..strica mult din calitate), ruleaza fara probleme aplicatiile din playstore ( de aprox 3 luni de cand am telefonul, nu a fost nici-o aplicatie care sa nu o poata rula), pe wifi incarca paginile de net aproape instant ( si pe retea le incarca putin mai greut, e si normal, si aici inca ceva, sa nu incepi sa incerci toate browserele din playstore, cel al telefonului este cel mai rapid si mi se pare mai simplu de utilizat). acum minusurile: bateria. utilizare moderata- maxim de dimineata pana seara (subliniez maxim.), se chinuie ceva pana sa prinda semnalul gps, are momente in care daca vrei sa iesi dintr-o aplicatie se blocheaza pentru cateva secunde. ceea ce e cam enervant. in mare asta e, daca mai vrei alte detalii, da-mi un pm.

| adrianbestboy98 a răspuns:

Eu zic ca nu merita, e mai slab ca S2, la banii aia poti sa iti iei un telefon de 10 ori mai bun, Sony Ericsson Xperia Arc S, este super, am si eu unu si e mult mai bun ca S Advance

| MaStErShOt a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Comparatie s advance - xperia arc s

procesor DUAL-CORE 1ghz > single core 1. 4ghz
memorie ram 756mb > 512 mb
memorie interna 8gb > 1gb
camera secundara 1.3mp > nu are
camera foto 5mp < 8mp
wifi cu suport pentru retele a/b/g/n > wifi cu suport pentru b/g/n
baterie 1500mah = 1500 mah
display super-amoled > led-backlit

deci?

| ETZ a răspuns:

Un coleg de-al meu de clasa are unul si e foarte multumit de el, eu zic ca e bun avand in vedere specificatiile telefonului