| anonim_4396 a întrebat:

de 1 lună am probleme cu coloana mă doare jos de tot lângă fund, mă doare când mă aplec când mă ridic de pe scaun, când strănut, am încercat de toate injecții în buci,creme etc si nimic,
Ce trebuie sa fac ca sa aflu daca am probleme. Nu mă pricep si am căutat pe net sunt tot felul ecografii,radiografie,rmn, etc
nu am auzit în viața mea de ele laughing mă ajută și pe mine cineva, eu ce trebui să fac?

3 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Te duci la ortoped, ii spui de durerea la coloana si te va trimite (cel mai probabil) la raze, de acolo incepe distractia.

| Adrian926a a răspuns:

Poate fi de la rinichi, sau poti suferii de o boala grava, ar putea fi cancer, nu vreau sa te sperii... du-te la un spital la control la ortopedie, la oncopediatrie... multa sanatate

| LoryC a răspuns:

În primul rând trebuie să vezi dacă nu ai o problemă gravă la coloană.
Consultă un doctor, să îți spună exact problema pe care o ai și eu ți-aș sugera să mergi la kinetoterapie.