| Sprike a întrebat:

De ce unii criminali ( serial killers ) sunt executati in puscarie? Prin impuscare/electocutare/etc...
Din ce cauza?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca au fost condamnati la pedeapsa cu moartea, in statele unde se mai aplica aceasta pedeapsa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca mai exista state unde se aplica pedeapsa capitala

| alinaalin955 a răspuns:

Nu inteleg ce vrei sa spui.
Asa este legea acolo, de exemplu in SUA in unele state se aplica pedeapsa cu moartea.Este foarte bine.In SUA nu se poate ca in Norvegia, un criminal sa omoare 77 de oameni si sa fie condamnat la 21 de ani de inchisoare.
http://www.stiridecluj.ro/......inchisoare

Răspuns utilizator avertizat