| Adapter a întrebat:

Salut, TPU. De curand mi-am achizitonat 2 perechi de adidasi din Statele Unite, avand acolo un prieten. Care este cea mai " ok " alegere privind expedierea adidasilor? Prin curier sau posta? Coletul va fi oprit la vama? Si cam care ar fi pretul?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Selecteaza Posta in loc de curier, ca-i mult mai ieftina, iar la declaratia vamala sa scrie ca-i "gift', iar valooarea sa fie udeva la $15-$20, ca tu sa nu fii nevoit sa pleatesti taxe vamale.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

O sa te coste destul de mult curierul, vreo 500 lei daca nu depaseste 2 kg. Cu posta e mai ieftin dar dureaza cam mult, vreo 15-30 zile daca nu ma insel si o sa vina la posta vamala din orasul sau judetul tau.