| gladiatoru5000 a întrebat:

..de vreo saptamana am calcat stramb pe picioru stang si ma doare ...nu e umflat dar ma impiedica de exemplu la fotbal...ce sa fac? de atunci port fasa elastica si ma dau cu unguent

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numește entorsă, care se traduce prin strâmb.
Să nu îl forțezi, să îl masezi și să aștepți până trece.
Așa am pățit și eu. Eram în Germania în Excursie la Thuringen Wald. Am fost nevoit să stau cuminte în cabană până a trecut.

| gladiatoru5000 explică (pentru sadrian46):

De o luna ma doare picioru ..acu o saptmana am fost la fotbal si m-a luat durerea mai tare ..eu am crezut ca mia trecut ..cred ca o sa ma duc sa fac o raza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va trece cu timpul. Daca poti calca pe el e bine. Daca nu puteai calca era mai rau pentru ca era rupt. Continua sa dai cu unguent.

| Domino2018 a răspuns:

Este bine ca porti un fasă elastica, dar pentru siguranta ta e bine sa mergi la un medic