| byianka a întrebat:

Deci, am intrat la facultate la Iasi, eu sunt din Suceava, si as vrea sa stiu cat este reducerea la autobuz pentru studenti? La tren stiu ca este 50%, dar la autobuz nu stiu si nu ma refer la R.A.T.I. sau care mai sunt.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la autobuz este tot 50%. Teoretic. Pentru ca mai nou, firmele de transport auto nu mai accepta facilitatile (reducerile) acordate.

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E tot de 50%,dar unele firme nu mai accepta asemenea reduceri pentru ca nu li se deconteaza diferenta de catre ministerul educatiei, care la randul lor nu primesc banii la timp de la guvern.Cei care ar trebui sa mentina functional acest,, lant,, au alte preocupari, mai rentabile pentru ei.