|

Salut TPU!

Deci deasupra mea stau niste țărani. Toată viața au stat la țară prin nu știu ce sat necunoscut de lume și sunt exact că niște tarzani.

Țevile de la calorifere trec prin dormitor dintr-un apartament într-altul iar ei ca niste maimuțe care nu au IQ-ul mai mare decât temperatura camerei au început să râcâie ce era pus pe lângă țevi de când a fost construit blocul (bănuiesc că ceva antifonic nu știu ce era pus pe lângă țevi și de ce l-au râcâit tâmpiți aștia...că m-am trezit cu tot praful la mine in cameră. Tâmpiți nici nu s-au gândit că tot praful ăla va ajunge la mine in dormitor...)

Problema este că acum aud aproape tot ce fac ei și gândiți-vă ce îndur având în vedere că sunt niște tarzani

Vreau să îmi spuneți va rog ce aș putea pune între țevi la trecerea lor din apartamentul meu către apartamentul lor pentru că acolo nu mai este nimic, le văd și lumina din casă, cred că îi aud și când vorbesc în șoaptă, deci trebuie sa pun neapărat ceva acolo.

Va rog să îmi recomandați un material ceva, poate antifonic chiar, nu știu, ceva specific poate ce se pune acolo.

Mulțumesc anticipat!

20 Raportează Evaluează
20 răspunsuri:
| a răspuns:

Mergi la vecinii de deasupra ta si spune-le calm, ce s-a intamplat.
Astuparea gaurii siizolarea fonica se rezolva foarte usor si ieftin: secumpara o spuma adeziva (20 lei), folosita pentru izolare termica si fonica in jurul geamurilor si usilor.

Se sufla spuma in gaura aparuta dintre nivele si se lasa 24 ore la dilatat si uscat.
Dupa definitivarea marimii, spuma suplimentara se taie cu un cutit ascutit sau cu un cuter.
La nevoie se poate gletui si vopsi /zugravi (daca deranjeaza la vedere).

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Esti atat de prost, incat obiectele din jurul tau au inceput sa orbiteze in jurul tau! Astupa dracu gaura aia!

| explică (pentru mudokins78):

Nu înțeleg ce vrei sa spui și de ce te-ai ambalat ca un frustrat.

Astup gaura, făcută de aia, De-aia am pus întrebarea asta, aici, idiotule!

Am cerut să mi se recomande un material antifonic bun, ești prost?

Nu credeam că am să dau de 1 prost și 2 frustrați aici...

Aș încerca să stau să-ți explic de ce ești prost și frustrat
Dar din aceste câteva rânduri pe care le-au scris îmi dau seama că nu ai nicio scăpare

Singura varianta rămâne să nu faci copii, și să iasă altfel alții frustrați proști dintr-unu ca tine

Și ca fim siguri că asta nu se va întâmpla eu zic să te omori cât mai repede! nu mai pierde timp că până și aerul îl consumi degeaba

| a răspuns (pentru NeedHelp1):

Imi cer scuze pentru raspunsul meu inpropriu, dar vezi tu, ..Chestiunea in speta pe care o descri, este atat de simpla incat nu necesita o intrebare pe TPU!
Sper ca ma poti ierta pentru scaparea mea Mylord!

| explică (pentru mudokins78):

Aha, mda
Dar vezi tu... nu se cuvine să mă jignești că am întrebat dacă știe cineva o spuma antifonica buna și vezi doamne e o întrebare prea simpla pentru TPU

E clar că ești un om frustrat
Te scuz dacă pe viitor te calmezi și tu pentru că nimeni nu vrea să întâlnească oameni toxici de genul

| a răspuns:

Ai intrebat acelasi lucru acum doua ore unde ai primit niste raspunsuri ok.Esti taran uituc sau doar prost?

| explică (pentru Panamax):

Hai să te lămuresc și pe tine idiotule

În orice caz, macar nu ești atât de tâmpit ca ăla de a răspuns mai sus și care e atât de redus încât nu a înțeles că vecinii de deasupra au făcut găurile...

Bun, trecem peste asta.
Frustrarea ta sa înțeleg e că am postat eu o întrebare de 2 ori

Aha, ok, bun

Deci eu am postat întrebarea la 2 categorii pentru a primi mai multe răspunsuri
Categoriile aici diferă, într-un topic ți se răspunde mai repede și la alte topic mai greu...
Unii oameni urmăresc, poate o singura categorie, nu se uită la toate, și poate că acei oameni îți pot da un răspuns mai satisfăcător

Deci în momentul în care am ales categoria am observat că mai este o categorie in care as putea posta întrebarea, de ce sa nu o fac, și am postat de 2 ori

Repet, idiotule, de 2 ori.
NU DE 10
Frustratule!

Ai intrebat acelasi lucru acum doua ore unde ai primit niste raspunsuri ok.Esti taran uituc sau doar prost?

Reciteste cu atentie raspunsul meu.
Nimeni nu a zis de doua sau de 10.
Dar mi-ai dat raspunsul.Esti uituc si taran prost.

| a răspuns:

Ce poti sa faci, asta e viata la bloc.Acolo poti ca sa pui spuma pentru fixat geamuri sau niste ghips indesat acolo.Cred ca au pus parchet si au spart bordura de langa tevi, care imprejmuia tevile.Inainte sa pui adezivul sa intepenesti tevile cu ceva altfel cand le misca se strica izolatia

| a răspuns:

Mai mare taran ca tine, nu am vazut. Te lauzi ca ai trait toata viata la bloc dar de fapt nu stii nimic despre asta.
1. Oamenii or fi facut curatenie in apartament. Este absolut normal. Iar la tarani (taranii adevarati, nu cei ce si-au lasat opincile la bariera orasului, ca sa para domni, ca tine) pretuiesc igiena.
2. De cand a fost construit blocul ala si pana acum, tu oraseanul, nu ti-ai zugravit apartamentul? Nu ai infundat golurile din pereti? Acolo bagi niste ciment, glet sau altceva ce se foloseste la zidarie. Apoi, daca trebuie sa-ti spun eu, mai dai si cu niste var ca sa nu fie diferenta de culoare.

| a răspuns (pentru NoriAl):

Man, reacționezi prea violent.
Și cum sigur te-ai simțit ofensat, ai încercat măcar să înțelegi situația de ambele părți?

| a răspuns (pentru CookieDog):

Stau la bloc. Deci, stiu. Ma deranjeaza aia cu pretentii dar care, cum spui tu, nu-l inteleg pe celalalt. Crezi ca vocabularul sau e decent? I-am raspuns dupa cum a intrebat si a meritat. Adica am coborat la nivelul sau. De ce crezi ca m-as fi simtit ofensat?

Pentru că nu întotdeauna cei care se plâng sunt de vină.

Băiatul vrea să dea la academia de poliţie. După cum vezi, profilul moral se potriveşte bine cu cariera pe care vrea s-o urmeze.

| a răspuns (pentru sabin89):

Acum inteleg. Da, se potriveste. Iti inchipui cum ne va trata pe toti daca Doamne fereste intra?

| explică (pentru NoriAl):

Și eu prost mai mare ca tine nu am văzut.
Sa îți explic și de ce IQ-ul tău nu depășește temperatura camerei...

Am pus o întrebare, da?
Am explicat pe scurt toată povestea că sa se înțeleagă că vreau să umplu golul cu un material antifonic daca se poate

DAR, TU, TÂMPITULE nu te poți rezuma la a răspunde la întrebare *și vorbești în necunoștință de cauză*

Tu, depravatule, nu știi că ei s-au mutat de aproximativ 1 an de zile și lucrările sunt terminate de foarte muuuult timp, DE FAPT nici nu poți spune că au renovat deoarece ei doar au schimbat parchetul atâta tot.
AU AVUT UN MESERIAȘ PROST SAU CHIAR EI AU FOST PROȘTI

Nu te ambala și stai sa îți explic și de ce, idiotule!
Nu știu dacă stii(căci mi-e greu sa cred că știi ceva la cât de redus ești), dar la marginile camerei cel puțin în blocul nostru se afla un fel de praf de cărbune (cu rol antifonic atenție!) iar proști, ca și tine probabil, l-au luat pe tot cu aspiratorul și l-au aruncat că ei au crezut că e mizerie, că să vă dați seama ce idioți pot fi unii oameni, cărbunele acela având un rol foarte important in izolația antifonia.

BUN, pe lângă aceasta prostie a mai venit încă.
Mă întreb și eu, va rog să îmi spuneți, cam cât de tâmpit sa fi sa te apuci sa râcâi materialul acela dintre țevi? Practic eu acum daca arunc o privire REPET le văd lumina aprinsă în casă, de la mine din dormitor, PRACTIC noi acum trăim la comun.
ASTFEL în dormitor îi aud până și când pun cana de apă pe mobilă

Ți se pare normal ce îți explic eu acum, idiotule?
Ți se pare normal să îl auzi și când strânge bidonul de apă în mână?
Ți se pare normal, idiotule?
Sa îți dai seama atunci ce se întâmplă când se apuca să sară prin casă și să țipe ca niste tarzani

Ești atât de idiot încât NU AI ÎNȚELES CA EI AU FĂCUT GAURILE ALEA tâmpitule
Pune mâna pe o carte că văd că n-ai nicio noimă
Mă...2006 - 2242 + Vezi răspunsul întreg

rolling on the floor

| explică:

Invit pe prostul acela și cei 2 frustrați să se uite la aceeași întrebare din cealaltă categorie, unde am descris problema unei persoane mult mai inteligente și rezonabile ca voi

Respectiv:
prostul : NoriAl
frustrații : Panamax
mudokins78

Daca se mai numără și alții va rog să mergeți și voi acolo sau in orice caz sa va abțineți de la alte comentarii prin care să arătați astfel ce caractere depravate și ce oameni toxici sunteți

| explică:

*răspuns pentru Panamax

Nu pot sa cred cât de prost poate sa fie un om

Ești mai prost decât prevede legea

Nici măcar n-am ce să-ți mai explic

EU te rog SĂ RECITEȘTI răspunsul meu de 10 ori până îl înțelegi... De fapt la cât de prost văd că ești cred că nici de 100 de ori dacă-l citești nu poți nu înțelegi

Singura ta scuza pentru cât de incapabil ești ar fi că ai 12 ani, deși nu cred( cred că ești mare și bătut în cap cu lopata)
Probabil că ești incapabil cine știe din ce cauze și îmi pare rău pentru tine daca e așa

Nici nu ți mai răspund că e clară treaba, pfoa, n am văzut în viața mea asemenea specimen...

Să-nțeleg că te-a blocat straight face
Mda, așa-s unii cu mai puțină cunoștință de cauză sau afectivitate de cauză.