| SilentDark a întrebat:

Din toamna intru la liceu la mate-info si vreau un site pe internet care sa ma ajute la informatica. Adica sa-mi explice termeni gen CD, DVD, Backup...; sa ma ajute cu indicatii despre cum se instaleaza unele programe, windowsuri, etc; cum sa lucrez in Word, PowerPoint, etc.

Am mare nevoie!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu ai impresia ca la liceu la informatica, mai ales la profilul mate info vei invata despre cd, dvd sau cum sa instalezi windows uri. Vei invata programare asa ca pune mana si invata bazele programarii daca vrei sa stii ceva. Lucru pe biti, scheme logice, pseudocod eventual putin de HTML ca sa fie treaba buna. Cauta pe net ca vei gasi tutoriale cat nu vezi cu ochii

1 răspuns:
| mOnAsX a răspuns:

Incearca sa rezolvi subiecte de pe internet de ex : http://www.ebacalaureat.ro/......nformatica bafta