| puscahoreangaion2000 a întrebat:

doresc reinstalez system reserved partition in windows 10 dar nu stiu cum sa fac?
imi puteti da o solutie?

1 răspuns:
| BIoody a răspuns:

Acea partitie e facuta special pentru operatiuni de revovery.
Daca ai sters-o sau ceva, nu e mare problema, totusi unele resurse ale drivere-lor precum AMD se stocheaza acolo, daca vrei neaparat sa-l faci e necesar reinstalare de windows pentru ca partitia respectiva se formeaza DOAR din instalarea sistemului caci atunci este nevoie, daca reinstalezi windows-ul, stergi partita Primara C si o refaci, se va face la loc, dar bine intales se va sterge windws-ul si tot ce e pe ea odata cu stergerea ei. big grin