| Stefan23k23 a întrebat:

eu am intrat la liceu, am luat 8.45 la romana si 6.20 la mate si media mi-a iesit 7.32 si cu media din clasele 5-8 mi-a iesit 7.35 pentru ca am fost foarte slab in clasele 5-8 si am intrat la un liceu cu 5.98 iar eu avand 7.35 mi se pare un liceu cam slab dar in apropiere de casa ca asa vrea mama si acum ma gandesc daca este o alegere buna in legatura cu liceul, anul trecut s-a intrat cu 6.54 iar acum cu 5.98.Mi se pare o diferenta uriasa si ma gandesc daca este bun sau nu.Eu prefer profilele ECONOMIC sau SOCIAL si sunt multe licee din astea.Tin sa mentionez ca sunt in Bucuresti si mi-e frica daca este o alegere proasta.Eu nu sunt un baiat smecher sau sa ma cred important, sunt mai prietenos, si poate nu o sa-mi placa liceul si nu stiu daca sa ma mut sau nu.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| GeorgeBerbec a răspuns:

Nu ai specificat liceul ce profil are si cum se numeste. Daca materia iti place de acolo, profesorii si e ok ca si liceu merge sa ramai chiar daca ai media mai mare decat sa te duci la un liceu cu medie mai mare dar abia sa treci clasa si sa fie urat pe acolo.