| maruneakflorin a întrebat:

eu locuiesc în Anglia și as vrea sami cumpăr un laptop de pe Amazon da comanda durează cam 3 săptămâni până ce-mi ajunge și as vrea să știu dacă nu aș putea să ridic comanda in acea zii, când vine din cauza munci ce se întâmplă cu comanda se lasă la posta sau se întoarce înapoi în depozit, și rămân fără comanda dar și fără bani?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti scrie mai explicit? Ca nu te inteleg. Cum adica ridici comanda in aceeasi zi daca spui ca dureaza 3 saptamani?

| Evolution a răspuns:

Deci daca comanda ajunge in 3 saptamani si nu te gaseste acasa de obicei ti-o lasa la usa sau iti lasa aviz in posta si te duci tu sa o iei.
Ca sa o trimita inapoi trebuie sa stea in depozit undeva la 30 de zile sau 15 zile, dupa ce ajunge in caz ca nu o ridici in aceste zile.
Cel putin asa e in Germania.
In Romania comandam doar de pe aliexpress si trebuia sa ma duc la oficiul postal international din orasul respectiv sa iau comanda.

| mihai69 a răspuns:

Din câte știu, pe Amazon poți face comandă cu livrare la un punct fix (ceva gen magazin). Te duci acolo când te anunță ei că ți-a sosit obiectul.