| tigru123456 a întrebat:

Exista card la vreo banca pe care sa pun bani si sa scot cand vreau? NU card de salariu....card pe care sa pun cate 50 lei pe saptamana sau pe luna...sa strang bani pe el, ca asa daca ii am in portofel, mai cheltui cate 10 lei pe suc, paine etc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca exista, se numeste card de debit, il are orice banca. Trebuie sa ai peste 14 ani si, daca esti minor, trebuie sa mergi la banca cu un parinte, fiecare cu cartea de identitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut orice card de debit de la orice banca functioneaza asa

| RecKinul a răspuns:

Da. Parcă la unele bănci există și automate in care bagi bani și îți intră direc pe cardul tău.