| TheRaul556 a întrebat:

Ieri, fratele meu a desfacut unitatea de la calculator pentru a schimba memoria ram si a atins din greseala cu surubernita chestile de pe placa de baza unde scrie "cha_fan".
Nu stiti cum se poate repara?
Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| ReSp3c7 a răspuns:

Pai le-a rupt?, in caz de le-a rupt. trebuie sa iei alta placa. daca nu le-a rupt n-are nici o problema. asa mi s-a intamplat si mie. si uite. ca si acum pc-ul functioneazabig grin! Bafta. si succes

1 răspuns:
| Rockerul23 a răspuns:

Pai,vezi acele "linii"sunt niste fire incorporate in placa.
Daca n-a avut ghinion nu a distrus firul.
Dar, daca PC-ul nu mai merge, trebuie sa iei alta placa, nu ai ce sa ii faci.