| Robitzuu20 a întrebat:

Salut TPU, Imi puteți explica ce înseamnă tipurile de pariuri:
Handicap -1.5
handicap 1.5
NE1
E1
DNB
NGG
IGG&IINGG
PGG
Combo Final & PG
Goluri Asiatice

Cine ma ajuta sa înțeleg, dau funda!

Răspuns Câştigător
| XxEddyXx31 a răspuns:

Buna,
Handicap -1.5: inseamna ca echipa alease va castiga cu o diferenta de 2 goluri sau mai mult.
Handicap 1.5 inseamna ca echipa aleasa trebuie sa castige (ex: 1-0), sa fie egal (ex: 2-2) sau sa piarda la maxim un gol diferenta (1-2) etc.
NE1: inseamna ca nu se marcheaza exact un gol in meci.
E1: inseamna ca se marcheaza exact un gol in meci.
DNB: Pariul DNB foloseşte la alegerea câştigătorului unui meci, având doar două opţiuni de pariere: victorie gazde sau victorie oaspeţi. Prescurtarea DNB vine de la "Draw No Bet". ceea ce înseamnă că vom primi miza înapoi dacă un astfel de meci se termină la egalitate.
Să presupunem că avem un meci între Chelsea şi Manchester City unde cotele pentru 1x2 sunt echilibrate:

Victorie Chelsea @ 2.85
Egal @ 2.85
Victorie Manchester City @ 2.85.
Asta înseamnă că și cotele pentru DNB vor fi tot echilibrate. Fiind eliminată posibilitatea unei remize, cotele vor arăta cam în felul următor:

Chelsea DNB @ 1.90
Manchester City DNB @ 1.90
Dacă pariem 100RON pe opțiunea Chelsea DNB, atunci ne confruntăm cu următoarele situații:

Chelsea câștigă - pariul este câștigător, deci luăm suma totală de 190RON
Egal - pariul este nul, deci primim înapoi suma pariată.
Manchester City câștigă - pariul este pierzător, deci rămânem fără acei 100RON mizați
NGG: inseamna ca la finalul celor 90 de minute, doar o echipa a marcat unu sau mai multe goluri. Adica scorul final sa fie 0-0, 1-0, 0-1, 2-0, 0-2, 0-3, 3-0, 0-4, 4-0 etc.
IGG&IINGG: inseamna ca ambele echipe marchează în prima repriză şi nici o echipă sau una dintre ele nu marchează în a doua repriză.
PGG: inseamna ca echipa gazda marcheaza primul gol in meci.
Goluri asiatice: inseamna numarul de goluri care vor fii marcate in meci.

Sper ca te-am ajutat.