| alexalx1234 a întrebat:

Imi puteti spune de ce au fost scoase tramvaiele din Constanța? Nu stiu daca am pus întrebarea la categoria corecta

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Pentru ca drumurile, care nici acum nu sunt facute, erau sa fie acoperite frumos, sa aiba 4 benzi si toti cu autobuzele.

| alexalx1234 explică (pentru Crackman):

La ce autobuze are RATC... Chiar mi se face dor de vremurile in care circulau tramvaie

| simpluone a răspuns:

Pentru a fluidiza traficul auto! Tramvaiele erau prea scumpe la intretinere si devenisera vechi. Se creau ambuteiaje pe care un tramvai sau troleu nu le puteau ocoli. Intre timp pe langa RATC au aparut micorbuzele maxi taxi. Oricum cu sau fara tramvaie RATC-ul e prost!