| ma3ryian a întrebat:

In 2015 mi-am retras dosarul de la facultate. As vrea sa-mi continui studiile la alta facultate. Se poate sa merg in anul III. Primii doi ani sunt promovati. Am foile matricole. Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Contacteaza secretariatul departamaneului din universitatea la care vrei sa te duci, ar trebui sa aiba o procedura de echivalare. Cum am zis mai sus e posibil sa iti recunoasca o pare din credite dar doar ei pot sa iti spuna cate.

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Teoretic poti merge la alta specializare indentica de la alta universitate dar programele sunt diferite si sigur nu iti vor recunoaste creditele in proportie de 100%.

Daca te referi la cu totul alta specializare decat ce ai facut tu raspunsul e nu, o vei lua din anul 1.

| ma3ryian explică (pentru RoCkKiD):

La aceiasi specializare ma duc doar ca in alt oras.

| RoCkKiD a răspuns (pentru ma3ryian):

Contacteaza secretariatul departamaneului din universitatea la care vrei sa te duci, ar trebui sa aiba o procedura de echivalare. Cum am zis mai sus e posibil sa iti recunoasca o pare din credite dar doar ei pot sa iti spuna cate.