| dana1407 a întrebat:

In curand trebuie sa ajung in Republica Moldova. Stiti cumva daca exista o curse feroviare Iasi-Chisinau sau Bucuresti-Chisinau? Si care ar cam fi pretul unui bilet?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.jurnal.md/......saptamana/
Nu sunt trenuri directe. Mergi pana la Iasi si apoi iei tren de acolo. Circula numai Vineri, Sambata si Duminica nu cum scrie in articol si Luni. Se zice ca pretul este cam intre 13-180 Lei moldovenesti. Adica intre 27-38 Lei romanesti. De pret nu sunt sigur.

Răspuns utilizator avertizat