| allee99 a întrebat:

In Iunie o sa fac o excursie de 2 zile la Alba - Iulia si nu stiu ce sa imi iau cu mine.

Ce haine sa imi iau?

Ce mancare? ( nu o sa oprim sa mancam )

Alte lucruri folositoare?

Si in ce sa mi le iau?

Faceti-mi o lista completa va rog! Dau funda si vot.
Va rog!

Răspuns Câştigător
| SilviutaPisicuta1 a răspuns:

Pai in primul rand ar fi bine sa iti iei un hanorac mai grosut in cazul in care esti subtire imbracat, si sa iti iei si niste blugi sau niste pantaloni de schimb in cazul in care va ploua sau ceva.
Daca nu faceti opriri de masa atunci cel mai indicat, sandvisuri dar nu dinalea cu mirosuri puternice, poate deranja pe cineva. Poti sa iti pui pateu sau ceva...si ia-ti mai multe sigur nu iti ajunge doua-trei. Iati acolo vreo 6-7.
Poti sa iti iei niste pungi in cazul in care ti se face rau, si niste carti de plictiseala sau daca va lasa, cu jocuri sau niste casti sa asculti si tu muzica(doar daca va lasa)
Si logic niste bani de buzunar. Nu sti pe ce vei pune ochii si vrei sa il iei. Sucuri, fara acid ca daca sunt cu acid alea dau senzatia de balonare si s-ar putea sa vomiti. (apa cel mai indicat)
Cam atatea sunt necesare. Sper ca te-am ajutat si distractie placuta in excursie whistling