| allee99 a întrebat:

In luna Iunie o sa fac o excursie de 2 zile cu clasa la Alba- Iulia! Ce ar trebui sa imi iau la mine? Va rog faceti-mi o lista completa! Nu vreau sa fie copiata de altundeva. Pentru ca am citit multe.
1) Ce haine sa imi iau?

2) Ce mancare sa imi iau pe drum? ( nu o sa ne oprim sa mancam pana ajungem la Alba-Iulia, o sa mancam seara cand ajungem la hotel )

3) Ce lucruri foarte folositoare sa imi iau?

4) In ce sa imi pun totul?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inteleg ca nu esti capabila sa iti faci bagajul pentru 2 zile, dar nici sa intelegi alte liste pe care le ai citit nu ai reusit?

| Voro a răspuns:

Si daca ai citit multe ce vrei sa-ti dam noi in plus? Zici ca pleci 2 luni, nu 2 zile, fetito.

| Lupu_Rafael_1981 a răspuns:

Sa incepem cu 2-3-4 pentru mancare si alte chesti utile iti trebuie un ghiozdan mare[depinde cata mancare vrei si cate chesti vrei la indemana].Si haine vezi cum e vremea la Alba-Iulia si in ori ce caz iti pui ceva mai gros la tine.NU conteaza in ce pui totul atata timp cat au loc si iti este usor sa il tragi dupa tine.NU ca nu e la moda ghiozdanul sau giamantanul.NU trebuie sa iti pese.Atata timp cat isi face treaba.