| Petrut_Andrei_1994 a întrebat:

In primul rand la multi ani celor cu numele de Ioan.Am o problema cu laptopul de can a inceput decembrie eu locuiesc la tara si aici este mai frig. Leptopul este un Acer aspire 5742 series si cand l-am pornit a inceput sa pocane si apoi a zis ca trebuie sa reinstalez boot-ul dupa cateva incercar a pornit si apoi nu am mai avut probleme peste zi dar urmatoarea zi nu a mai pornit si a inceput tot asa sa pocane si apoi a zis din nou cu boot-ul dupa alte incercari nu a mai pocanit dar a zis: A disk read error occurred Press ctrl+alt+del to restart.Azi am incercat sa il pornesc si nu mai pocane dar zice tot asta A disk read error occurred Press ctrl+alt+del to restart, apas ctrl+alt+del si se restarteaza dar apoi apare din nou asta si voiam sa va mai spun doua lucruri pe manual zice ca temp de functionare este de +5 grade si +60 grade iar in camera sunt in jur de +20-25 grade iar leptopul este cumparat din februarie 2012.Astept sfaturile voastre...Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este dus HDD-ul. Trimite-l la reparat.

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Hdd-ul este defect, poate ati trantit leptopul cand acesta incarca ceva sau a fost bruscat

| Petrut_Andrei_1994 explică (pentru alexclaudiu2003):

Nu e de vina HDD-ul mi-a instalat cineva din nou windowsul si gata merge fara probleme! Mersi oricum!