| MikeMic a întrebat:

Nu de mult am vazut un articol pe net despre o dubita neagra, geamuri fumurii ce fura copii, iar chestia asta m-a cam pus pe ganduri si as vrea sa stiu daca este adevarat sau ba. Dupa cele citite "a intrat" o frica in mine, care imi spune "nu iesi din casa". Si chiar daca cineva are intra intr-o asa situatie (Nu doresc nimanui) cum ar putea proceda? Ei te trag in masina, sau doar iti spun sa urci? Credeti ca actioneaza dimineata, amiaza mare sau seara? Multumesc, si va doresc numai bine.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

E un mit urban vechi de cativa zeci de ani, deja. E doar un mit. Nu exista asa ceva.
Si daca ai vedea asa ceva doar procedeaza cum te-au invatat parintii, nu vorbi cu strainii ciudati, nu intra in masini necunoscute... Common sense.

2 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Nu-i adevărat, plictisiții de la Pro.tv au inventat asta.

| Enertx a răspuns:

Ok, for damn sake prea multi va panicati de la asa ceva. Si eu cand aveam 7 ani imi ziceau ai mei de ambulanta neagra ca sa nu fug departe de casa. Ok dar pe bune tu o iei logic putin? gandesti macar? scuze ca te intreb. Adica mi se pare penibil af sa crezi in asa ceva. Nu! Nu exista, ar trebui sa-ti fie frica cand iti taie calea si se opreste o masina in fata ta cu portiera deschisa.