| Bariel a întrebat:

Salut TPU, inca am televiziune dupa ce fostul proprietar a reziliat contractul, a trecut aproape 1 an. Pot avea probleme sau sa fiu taxat? Teoretic e vina lor ca nu l au taiat. (Nu primesc facturi)

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Atunci e treaba lor să decupleze apartamentul. Tu nu ești vinovat că îl utilizezi. Tot blocul probabil e cuplat și echipa de teren are alte treburi curente.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai treaba daca nu este contractul pe numele tau.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde ai televiziune? Facturile vin online pe numele lui, așa că nu ajung la tine.

| Bariel explică (pentru sadrian46):

Digi, l am contactat pe proprietar si a spus ca a reziliat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Bariel):

Atunci e treaba lor să decupleze apartamentul. Tu nu ești vinovat că îl utilizezi. Tot blocul probabil e cuplat și echipa de teren are alte treburi curente.

| Lioana a răspuns:

Tu daca n-ai semnat contract cu ei nu ai obligatia sa platesti. Vezi-ti de treaba ta si bucura-te ca au uitat sa decupleze.

| Bariel explică:

Stau la bloc