| Vladut123456 a întrebat:

Intentionez sa cumpar acest SSD: https://m.emag.ro/......DTF30DBBM/
Si voi cumpara si un suport pentru a-l pune unde este hardul.
Am niste nelamuriri,cablurile acelea ce trebuiesc pentru a-l conecta imi vine cu SSD-ul sau le am eu in pc, am inteles ca vine cu tot cu placa de baza dar eu am cumpart pc-ul gata asamblat din magazin si nu am primit nimic.
Va fi greu de montat? As putea sa-l montez eu la 13 ani cu un minim de cunostinte si cu ceva habar despre cum si ce cu tutoriale langa sau este ceva mai complicat.

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Se pare că nu vine cu cabluri, din câte am citit în recenzii.
Dar un astfel de cablu poți găsi la orice magazin de profil, iar cablul de alimentare ar trebui să existe deja în PC. Nu e greu de montat, fiindcă este practic imposibil să bagi cablul invers sau în alt loc.