| MikYMous3 a întrebat:

legat de un smartphone LG optimus l7. L-am gasit pe e-mag la pretul de 799 lei fara abonament sa dau comanda iar pe altex l-am basit la 430 lei cu abonament de la Orange daca dau comanda si mil aduce acasa mil aduce cu abonament sau fara?

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Daca il iei de la Orange este cu abonament, daca ti-l iei de la Emag este fara abonament, te sfauiesc sa ti-l iei de la PCgarage http://www.pcgarage.ro/smartphone/lg/optimus-l7-p700-black/ este foarte ieftin, daca ti-l iei pe abonament astia isi scot suma de 10 ori, si eu vreau sa-mi cumpar telefonul dar momentan nu am bani,

Deci eu zic ca merita sa ti-l iei de pe pcgarage este mai ieftin cu 200 lei, uitete pe link, :D :)

| MikYMous3 explică (pentru Frank51):

Este dupa Altex si e 4 milioane cu abonament daca dau adauga in cos mil aduce cu sau fara abonament?

| Frank51 a răspuns (pentru MikYMous3):

Normal ar fi sa ti-l aduca cu abonament (daca asa scrie acolo) dar iti mai spun o data iesi mai ieftin daca il iei de aici http://www.pcgarage.ro/smartphone/lg/optimus-l7-p700-black/
Daca il iei pe abonament ei isi scot suma de 10 ori, cel putin, nu recomand
Mai bine dai 2 milioane in plus decat sa dai 20 pe parcursul unui an

| Frank51 a răspuns (pentru MikYMous3):

Mai bine suni la magazin acolo si intrebi cum e, sau comanzi telefonic, si intrei cum este... suna fara frica funda?

| stlucian a răspuns:

Cu abonament.O sa-ti-l timita printr0o firma de cureriat iar la primire/predare o satrebuiasca sa semnezi si contractul(abonamantul)aferent acestuia ulterior el fiind predat unui reprezentant Orange cu care are un contract de vanzare a produselor.Ai grija la ce semnezi! Poti fi pacalit usor avand in verere durata contractului cat si plata lunara a abonamentului insumate ele depasesc de obicei valoarea telefonului!(cu plata de 430 lei)

| MikYMous3 explică (pentru stlucian):

Daca vreau sa-l iau pe aabonament trebuie sa merg la ei la magazin sa semnez si sa arat ceva? sau dau direct? ca la altex scrie 4 milioane cu abonament daca dau adauga in cos mil aduca cu sau fara abonament?

| stlucian a răspuns (pentru MikYMous3):

Cartea de identitate iti trebuie pentru orice comanda/livrare.
Clar cu abonament.NU ai citit ce ti-am scris?
De semnat o sa semnezi la primirea coletului atat pentru primire cat si pentru abonament.