| MihaiOftu a întrebat:

m-am sa ma duc la contabilitate si informatica de gestiune... cu asta pot lucra si in domeniul de it, nu? sau cum e cu facultatea asta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti lucra si in domeniul it, dar daca vrei cu adevarat o cariera in it nu vad de ce nu ai face o facultate cu profil

| MihaiOftu explică (pentru suntserios):

Pai ca acolo e ffff greu, vreau ceva mai usor... dar cam unde, ce pot sa lucrez in it daca termin fac de contabilitate si info?

| suntserios a răspuns (pentru MihaiOftu):

De ce sa vrei mai usor? Programarea nu e usoara daca nu o intelegi si scurtaturile nu au rost. In fine daca esti bun in domeniu lucrezi oriunde indiferent de facultate