| anonim_4396 a întrebat:

M-am trântit să spun așa la liceu cu un coleg și ne-a văzut o profesoară. Deși i-am spus că ne-am împăcat și sa ne lase în pace a sunat-o pe diriga, a vorbit cu ea și ne-a făcut proces verbal.

Diriga a spus ca nu îl înregistrează, dar sa îl aibă ca acoperire dacă se mai întâmplă vreo abatere.

Vreau sa știu ce s-ar fi întâmplat dacă ar fi înregistrat procesul verbal? Am mai fi putut da la academia de poliție?

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| crud a răspuns:

S-ar fi discutat in consiliul profesoral si s-ar fi scazut nota la purtare. Nota la purtare poate fi scazuta si din cauza absentelor. Desi este luata in ras de catre elevi, nota la purtare poate fi decisiva in anumite admiteri. La academie mi se pare ca iti trebuie cel putin nota 9.