| ZeUs13 a întrebat:

Salut TPU! Mă numesc Alexandru, am 24 ani și caut un coleg cu care sa inchiriez un apartament cu 2 camere in București. Ar fi cineva interesat?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu crezi ca gasesti pe TPU coleg colega sa inchiriezi apartament? Cine te cunoaste pe TPU? Si cine are incredere sa mearga cu necunoscutii,? Sunt multe cazuri in care cei care pun anunturi pe internet sa cunoasca fete au intentii dubioase, multi violatori fosti recidivisti, asa ca doar in cercul tau de prieteni oameni care te cunosc in realitate ar putea sa te ajute nu pe TPU. Aici sunt multi care raspund la mișto.

| ZeUs13 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cred că ai dreptate, o să șterg anunțul.

| Gândesclarece a răspuns:

Colega nu accepți?

| ZeUs13 explică (pentru Gândesclarece):

Accept și colega, vorbim in pv.

| ZeUs13 explică (pentru Gândesclarece):

Cum putem lua legătura?

| Gândesclarece a răspuns (pentru ZeUs13):

Da mi insta ul.

| ZeUs13 explică (pentru Gândesclarece):

Am doar Facebook.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gândesclarece):

Ofer si eu jumatate de apartament gratis plus 400 euro / luna cadou pentru o colega de apartament.
In zona Universitate
Lângă biserica Armenească
Apartament cu 3 camere +baie + bucatarie+ toaleta + pod pentru depozitare diverse.
Încălzire cu 2 sobe de teracota cu gaze
Aer conditionat functional
Centrala termica se montează silele astea.
La 4 minute de mers pe jos de Intercontinental sau Teatrul National Sau metrou Universitate.
+ Ofer excursii la mare Vama Veche gratis cand merg eu sau vine stie unde in alte locuri
+ Mâncare graris
+ Ceva băutura graris dar nu prea multa ca de asta ma ocup eu să o consum
Dar așa 1 litru de vin bun natural rece + doua trei beri + o cola subt dispus sa ofer.
+
Ieșit in baruri prin centrul vechi in medie 2 nopți / lună.
+
2 iesiri / luna la gratar xu cârnati de plescoi gabioti pastrama de oaie
Pictori
Artisti plastici
Proeteni rockari care canta la chitara muzicuță vioara
Sau altii care produc obiecte artistice si de artizanat oameni de calitate culți ce știu istorie
Si alte fete de la conservator ateneu din republica Moldova soliste...
Ne simțim si noi bine
" Măcar o data pe luna să ducem o viața bună!"
Și nu glumesc
Nici nu fac caterincă
Am un apartament in care chiar ma gândeam că ar fi buna o muza
Daca știti cum su pictorii așa ca sa ii inspire câte o muza
Care să le pună in cană
Care să le țină de urât.
+ Nu promit ca nici eu nu stiu cand se intampla cu exactitate excursii in diverse orase ale tarii ca patronul mru ma trimite la intampare cand intr-un oras cand il altul.
Si de multe ori imi ofera si o noapte de hotel in orasul respectiv.
Asa ca ai posibilitatea ca intr-un an sa nu se existe judet din tara aceasta pe care sa nu il fi văzut

Cine dă mai mult!?

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

Adică oferi 400 de euro pe lună și jumate dintr-un apartament în centrul Bucureștiului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimuIl):

Ii dau ei bani de cheltuială sa ii dea pe ce vrea ea ca orice femeie are nevoie de una alta farduri rujuri creme saloane spa cosmetica epilare...
Nu zic neaparat sa stea acolo ci poate sa meargă la job-uri ei la afacerile ei cateva ore / zi
La facutate...

Nu tin neaparat ca eu mai am si alt apartament si 3 foste soții si 7 copii

Asa la apartamentul acesta ma duc doar ca sa fiu singur să nu stir nimeni unde locuiesc de unde sa ma ia
Atunci cand vreau sa strig telefonul

Sau atunci cand vreau sa primesc cate un client sa semnam cate un contract.

E bun ca e zona usor accesibila
Lângă biserica Armeneasca pe Bulevardul Carol
Ci asa sa vina ca o zână din când in când fără mutre aere fițe si figuri sa ma destreseze sa ma faca sa ma simt bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimuIl):

Nu a spus nimeni ca o sa ii ceara cineva chirie
Sunt proprietar acolo!
Nici mare întreținere nu am ca nu am calorifere de la cet nu am administrator sau sef de scara sau firma de curățenie sau lift sau ceva din toate astea
Sunt doar 4 apartamente in tot blocul!

Pentru ce sa mai puna un zerou
Ca nici la bordel nu e asa de scump pe cat spui tu acolo

Eu ma gândeam sa ofer gratis unei studente poate din Moldova sau ucraina ca astea știu sa aprecieze

| Gândesclarece a răspuns (pentru ZeUs13):

Lasă mi Facebook, nu mă lăsa să ți răspund la mesaj.

| ZeUs13 explică (pentru Gândesclarece):

Ți-am lăsat mesaj in pv.