| Alz a întrebat:

Mi-am cumparat niste casti YIHAO de la un magazin din apropiere... Iar problema este ca nu functioneaza. M-am dus inapoi cu ele la magazin iar vanzatorul le-a incercat si la calculatorul lui, de asemenea MERGEAU! Mi-a spus sa nu fie de la placa video sau ceva de genul. In fine, am ajuns acasa si am bagat mufa unde trebuie, tot nu mergeau. Am scos si boxele si la fel. Apoi am incercat sa vorbesc pe mess cu cineva prin microfon si a mers, dar se auzea in boxe, nu in casti. Iar cand ascult muzica, se aude in boxe, cand le scot de aude in bas. Am scos si basul dar pe urma nu se aude nici asa. Va rog frumos daca exista vreo posibilitate AJUTATI-MA! Dau funda va promit! Multumesc de intelegere!

Răspuns Câştigător
| Seby80 a răspuns:

Placa video = pentru video; Placa de sunet = pentru sunet. Macar putina gandire daca se poate. Cauza: arsa placa, daca iti merg boxele e ok. Poti incerca in spatele unitatii centrale, si anume placa de baza.

| Alz explică (pentru Seby80):

Scuze si iar scuze! Am gresit, placa de sunet nu placa video, ma grabeam cand scriam si de aia. big grin Boxele merg excelent Dar cand conectez castile, ciuciu big grin. Si merge microfonul doar, castile nu, sub nici`o forma. Daca nu si nu, o sa contactez o persoana care se pricepe in calculatoare. Multumesc! Totusi o sa declar raspunsul tau corectbig grin. Fiindca am incercat sa in spatele unitatii si se auzea fasait.

| Seby80 a răspuns (pentru Alz):

Nu puti spune asta, ai incercat la telefon? adica sa fii sigur ca merg castile, eu mi-am luat casti Beats Dr.Dre si la fel, nu au mers, aveam plada de sunet arsa...

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sper că ai indrodus bine mufa pentru căşti la ieşirea plăcii de sunet : mufă jack mamă de culoare verde.