| Robert_Ciprian_1989 a întrebat:

mi-am cumparat recent un Samsung Galaxy A5 2016 cum pot formata bateria sa tina mai mult? !

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se mai formateaza bateria. Conteaza mult cat timp stai pe el la jocuri, vorbesti si altele.

| mihai69 a răspuns:

Bateriile li-ion NU se formatează. În schimb sunt distruse de modul de întrebuințare cu aparatul folosit pe un program care solicită hardul la greu și se încălzește, concomitent cu încărcarea (care și asta încălzește acumulatorul). Rezultă în scurt timp umflarea acestuia și scăderea capacității.

| K0sti a răspuns:

Nicicum! Tine atat cat tine si cum e folosita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La telefoanele noi acest lucru nu mai este necesar.

| BoDoGFX a răspuns:

Totul depinde de cum utilizezi telefonul mobil.
Si vezi ca mai ai in Android in power manager niste functii utile.

Succes si felicitari pentru alegerea facuta!