| Robert2090 a întrebat:

Mi-am instalat un custom rom pe Android si din pacate am bootloader, si mai rau e ca acest custom rom mi-a sters recovery mode. Stie cineva cum pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Atunci l-ai brickuit. (si se numeste brickuit de la caramida pentru ca acum e la fel de folositor ca o caramida) Trebuie mai multe cunostinte decat cele de baza pentru a repara boacana asta. Ori cauti pe net toate tutorialele posibile si le incerci si vezi daca merge ceva, ori il duci la reparat, poate ei pot sa ti-l faca. E posibil sa fie irecuperabil.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Reinstalezi recovery mode-ul cum ai facut-o si prima data.

| Robert2090 explică (pentru CuriousStuff):

Pai nu pot ca nu se mai aprinde telefonul...

| Robert2090 explică (pentru CuriousStuff):

Se aprinde doar pana la logo, doar cand e la incarcat.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Robert2090):

Atunci l-ai brickuit. (si se numeste brickuit de la caramida pentru ca acum e la fel de folositor ca o caramida) Trebuie mai multe cunostinte decat cele de baza pentru a repara boacana asta. Ori cauti pe net toate tutorialele posibile si le incerci si vezi daca merge ceva, ori il duci la reparat, poate ei pot sa ti-l faca. E posibil sa fie irecuperabil.