| dannyboy1996 a întrebat:

Mi-am luat de curand un laptop nou Asus k53sv Processor Intel Core i7 2.2 Ghz 4 GB RAM ddr3 Placa video nVidia GeForce GT540M 2GB. Vreau sa stiu cum pot sa instalez pe el Windows xp. Am incercat de nenumarate ori dar dupa ce incarca driverele de boot imi apare o eroare si se restarteaza. ce pot face? Va rog am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai Windowsul xp nu are driverele pentru un laptop mai nou si nu-l incarca. Am patit si eu cu un computer.

5 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

La resursele pe care le ai, tu vrei sa ramai la batranul XP?¿¿.

| adonnys a răspuns:

Nu suporta XP. merge doar Windows 7 pe 32 sau 64 biti

| dannyboy1996 explică:

Intr-un final am reusit sa instalez Xp dar fara rost... Nu exista drivere. Oricum multumesc pentru sfaturi. Cat despre laptopul meu, raman cu win 7...

| donlaur a răspuns:

Mane dar de ce nu cauti un windows xp cu driverele incluse? cauta calumea...

| dannyboy1996 explică (pentru donlaur):

Am gasit un xp cu driverele incluse, dar la placa video, cand dau DXDIAG nu recunoaste decat 256 mb din 2 GB...