| LOVETOKNOWTHINGS45 a întrebat:

Mi-am luat si eu un parfum de pe site-ul Parfum-Boutique.ro https://parfum-boutique.ro/ si nu stiu daca e original, inca nu a ajuns dar ma tem sa nu fie teapa! Cine ma ajuta primeste funda + vot si sper sa ma ajutati! Deci ce parere aveti despre site, oare sunt parfumuri originale sau fake?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E posibil sa fie fake. Sunt parfumuri tester, adica ca cele care stau pe pe marginea rafturilor prin sephora si se dau toti cu ele, sa le incerce. Mi-a dat si mie cineva un parfum tester (luat de pe un alt site, nu mai stiu cum se numeste) si e total diferit de cel pe care il am original. Diferita cutia, mirosul iar codul de pe el nu pot sa il gasesc, ceea ce ma face sa cred ca nu e original. Vad ca au retur in 30 de zile. Daca nu iti place, il dai inapoi.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, ce parfum ai luat, ca asta este doar site-ul cu reclama.

| alina2k18 a răspuns:

E fake.
Daca vrei TF Black Orchid iti recomand ceva arabesc bun, f persistent si miroase 99% la fel.
Mi l-am luat eu dar fireste ca nu il pot purta acum la 30 grade;) e prea tare si puternic.
https://www.emag.ro/......DZR30WBBM/

| Dismally a răspuns:

Sigur sunt fake. Cum iti imaginezi tu ca cineva poate vinde spre exemplu Tom Ford – Tobacco Vanille cu 100 lei? laughing Adica de 10 ori mai ieftin...

| Legion7X a răspuns:

Https://bleu.ro/......ui-parfum/

Citește și tu articolul ăsta.

Apropo ce ai luat eau de toilet ( EDT) or eau de parfum (EDP)? diferența dintre cele două stă în concentrație, prin faptul că EDP are o concentrație de uleiuri în arome între 12 - 18% practic este mai puternic al doilea după parfum simbol (P). EDT are o concentrație 8- 12% uleiuri bogat în arome.

Nu știu cum te-ai orientat tu la site-ul acesta dar, parfumurile de 100 lei sunt prea ieftine pentru brandul de renume.

Trebuia să încerci la B&B cel puțin au magazine reale în toată Țara, însă nici preturile nu sunt foarte ieftine.

https://www.bb-shop.ro/......3v275.html

| Pantagruel a răspuns:

E fake 100%.