| iMuzic a întrebat:

mi-am pierdut permisul in Austria. Intrebarea mea este am problema la vama daca nu am permis la mine pot sa circul cu masina pana in tara sa-l refac?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Un lucru este sigur: nici o țară nu îți dă voie să circuli fără permis. Tu trebuie să-l declari pierdut în țara în care l-ai pierdut și să urmezi documentația care ți se va cere. Pe baza dovezilor ți se va da un act care să înlocuiască provizoriu carnetul, dar numai pe teritoriul țării respective.
Prin ambasadă poți obține un alt permis.

| SkyWaves a răspuns:

Daca o sa te duci la vama o sa te intrebe de permis daca te-au intrebat si prima data