| d4NNy3lL a întrebat:

nu stiu daca este locul potrivit pentru intrebarea mea dar situatia sta in felul urmator am un Telefon mobil Samsung S5230 achizitionat de mai bine de jumatate de an, si am o problema la el. Cand il bag la incarcat nu se incarca, insa castile merg la el si daca bag cabulul de date se incarca doar ca daca s-a terminat de incarcat dupa ce scot cabulul de date e ca si cum nu l-as fii incarcat dar totusi se incarcam cu incarcatorul nu se incarca deloc, daca ma poate ajuta cineva, Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihay2011 a răspuns:

Sunt 3 variante:
baterie defecta
incarcator defect
unitate de incarcare a telefonului defecta

3 răspunsuri:
| mihay2011 a răspuns:

Incearca sa gasesti la cineva tel ca al tau complet functional si sa incerci la al tau bateria sau incarcatorul de la cel imprumutat ca sa iti dai seama ce nu merge la al tau.bafta.

| d4NNy3lL explică:

Incarcatorul nu cred ca e defect deoarece am testat la un alt telefon si mergea. Plus ca aveam inca un incarcator. Deci probabil am sa incerc alta baterie daca este unitatea de incarcare cam cat m-ar costa sa il repar asa aproximativ? thinking

| mihay2011 a răspuns (pentru d4NNy3lL):

Cateva sute de mii vechi depinde de service-ul unde il repari