| EuAsaCred a întrebat:

Salut TPU
Pe 5:11:2017 mi-a fost furat un telefon Samsung Galaxy S6, bineînțeles cu tot cu cartela SIM(Orange).
Am depus declarație la poliție in aceeasi zi. Am avut cutia la telefon, am fost si cu IMEI-ul.
Eeh...pe data de 8:10:2018 la aproape un an, mi-a venit plic de la tribunal ca "cazul de furt sesizat nu exista".
Astăzi am sunat pe numărul de telefon care a fost furat cu tot cu telefon si a răspuns o persoană. Am întrebat persoana de când are nr acela de telefon(care de fapt e fostul meu numar furat o dată cu telefonul) si mi-a zis ca e numarul lui personal de 3-4 ani.
In plicul care a venit de la tribunal scrie si fostul meu numar de telefon.
Practic polițaiul care a preluat cazul m-a păcălit ca cazul nu exista ca sa nu il rezolve.

Precizez ca apelul si plicul de la tribunal încă le am drept dovadă.

Ce e de facut? Polițaiul m-a păcălit ca cazul nu exista.
In zona in care mi s-a furat telefonul erau cameri de supraveghere. Dar el a spus că nu m-a vazut in imagine la ora care am scris in declarație.
După o scurtă perioadă a zis ca am fost drogați.( NU MA DROGHEZ).
Ce sa fac?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu faci nimic, căci nu mai ai ce să faci.