| AlexINFINITE2003 a întrebat:

Poate să-mi spună si mie cineva dacă se poate cumpăra în rate fara card de la Altex direct din magazin?

Răspuns Câştigător
| Softe a răspuns:

Din pacate politica magazinelor altex nu iti permite sa cumperi in rate fara card, asa se asigura ei ca produsul achizitionat de tine este platit la timp, avand in vedrre ca se extrag bani automat din card.

| suntserios a răspuns (pentru Softe):

Ei rahat, ba chiar iti permit credite si fara card de cumparaturi la bancile partenere. Da era greu sa arunci o privire pe site inainte sa dai un raspuns eronat... asa e?

http://altex.ro/solutii-de-finantare/credit-de-consum-traditional

| AlexINFINITE2003 explică (pentru suntserios):

Deci poți să cumperi si fara card?

| suntserios a răspuns (pentru AlexINFINITE2003):

Poti face un credit la bancile partenere... insa principiul e fix acelasi, ai nevoie sa fii salariat sau sa detii alte venituri legale, constante si dovedibile.

Desi tu nu vrei cu card de credit, lururile sunt mai complicate cu obtinerea unui credit.

4 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Fara car dnu ai cum sa platesti