| ralfy123 a întrebat:

raspundeti urgent! Azi i-am dat connect la net (rds) m-am conectat si totul a mers bine, dupa cateva ore s-a deconectat netu si cand am vrut sa-i dau connect imi aparea nu stiu ce eroarea lui peste (error 769)? Cum rezolv problema? Dau funda! La comp am problema asta, acum sunt pe laptop.

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

La Windows XP, eroarea cu numarul 769, apare atunci cand placa de retea este neinstalata sau dezactivata.
Pentru mai multe informatii legate de aceasta problema, cat si o metoda de rezolvare, te sfatuiesc sa accesezi urmatorul link: http://cumseface.blogspot.ro/2012/05/eroare-769.html

| OhGodWhy a răspuns:

Incearca sa vezi daca iti rezolva troubleshooter-ul de la windows
Sau opreste modemul si asteapta 10 secunde si reporneste-l
Da-i un restart la laptop
Fa o curatare cu CCleaner
Fa un scan complet cu antivirusul
Cauta pe net google dns si schimba-l cu unul mai rapid.

| adywow a răspuns:

De ce nu suni la RDS-RCS si te vor lamuri ei ce s-a intamplat

| InnocentSίn a răspuns:

Buna! Suna la RDS-RCS sigur ei te vor putea ajuta.
Bafta! kiss