| Jabbawakizz112 a întrebat:

SALUT TPU!

Recent am cumparat un computer nou si am instalat windows 7. Pe ce-l vechi aveam windows XP!
Problema e urmatoarea : -Pe windows Xp camera web aparea in My computer.
-Pe windows 7 nu apare. Cum o pot face sa apara in My computer.Am nevoie de ea pentru poze.
Mentionez k, camera web merge perfect pe Messnger.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Tu ai citit ce am scris eu? Atat timp cat iti merge pe messenger ai driverele instalate! Tie iti lipseste aplicatia! So...

5 răspunsuri:
| mnthseby a răspuns:

Instaleaza driverul

| Jabbawakizz112 explică (pentru mnthseby):

Am cumparat camera noua din magazin.Nu am primit nici un cd cu driver sau ceva de genu..Am camera web TRUST LENS.

| K0sti a răspuns (pentru Jabbawakizz112):

Pentru ca windows-ul ti-a instalat numai driverele, tie iti trebuie si aplicatia! Tu nu ai aplicatia! Iar chestia cu "Camera merge automat fara driver" aia e impresia ta. Niciun periferic nu merge fara drivere, pentru ca nu ar sti sa comunice cu windows-ul!

| Jabbawakizz112 explică (pentru K0sti):

Am camera web cu mufa USB si mufa pentu sunet. Cand am introdus prima data webu si-a instalat un driver automat.O sa caut un alt driver.

Multumesc pentru raspuns!

| K0sti a răspuns (pentru Jabbawakizz112):

Tu ai citit ce am scris eu? Atat timp cat iti merge pe messenger ai driverele instalate! Tie iti lipseste aplicatia! So...

| Jabbawakizz112 explică:

Camera merge automat fara driver..Am cumparat-o noua din magazin si nu am primit nici un cd cu driver sau ceva de genu. Am camera web TRUST LENS f=4.8mm