| anonim_4396 a întrebat:

Stau in Germania de aproape 3 ani si sunt inscris la scoala de șoferi de 2 luni. Momentan fac orele de teorie iar pentru a putea conduce, trebuie sa trec mai intai sala. Imi puteti spune va rog cum sa iau sala din prima? Va rog, fara raspunsuri la "misto". Va multumesc!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce intrebari sunt acestea? Nimic nu poti face din prima, trebuie sa inveti, stii bine gernmana? Atunci invață legea ca acolo nu e ca in România las ca merge pe șpagă, nu nu, neamțul este corect cinstit nu ca rominul care dă carnet de soferi persoanelor cu handicap si alora cu 3 clase țiganilor.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Il voi da in limba romana. Exista mici probleme cu programul lor in limba germana si pe romana nu se prezinta niciuna. Habar nu am cum se poate asa ceva, dar ma rog. Miercuri am examenul si sper sa il pot lua din prima. Multumesc pentru raspuns. Si pentru atentia acordata

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Limba Germană.

| blond1x a răspuns:

Salut Alex. Citește cartea de legislație întâi apoi cauți pe google chestionare auto b dar, în germana și dai pe primul site ( fuhrersceintest sau ceva de genul). Stai liniștit că dacă înveți îl iei sigur, și taicămiu, neșiind limba l-a luat din prima dar, el nu știa limba și a tocit cartea! mult noroc boss

| anonim_4396 explică (pentru blond1x):

Multumesc mult! Insa il voi da in limba romana. Cum i-am spus si lui Cristi. Exista mici problema cu programul pe germana, cu toate ca e facut de ei. Asa ca m-am decis sa il dau in romana. Acesta a fost si sfatul celui care m-a invatat teoria. Ca e mai bine sa il dau in romana. Ceea ce ma bucura e ca aici te indruma spre calea cea mai simpla si sunt si foarte prietenosi. m-a dus pana acasa dupa orele de teorie de nu stiu cate ori si nu a vrut sa imi ia bablnii pe benzina deloc. M-am pomenit cu ei in posta si cu o scrisoare de la el laughing culmea