| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva de la ce vine mirosul cartilor noi ( stiti ca au un miros specific ) si de la ce miros cartile vechi ( stiu ca o carte veche miroase a vechi, dar ce produce acel miros? )? Va rog raspundeti numai daca sunteti in cunostinta de cauza, nu vreau raspunsuri gen: "habar n-am"

1 răspuns:
| oanna2011 a răspuns:

Presupun ca acel miros vine de la vre.o solutie in cazul cartilor noi. iar cele vechi miros atunci cand sunt lasa.te sa mucegaiasca si praful se pune pe ele thinking sau nu stiu rolling on the floor