| DragomirMihail2020 a întrebat:

Stiti un program care pot edita subtitrari dintr-un video (video in format.mp4),care subtitrari sunt in acel video (nu are fisier cu subtitrari este bagat in video direct).
Limba este in Portugheza am gasit si in Engleza dar daca stiti un program care pot edita sa il fac in romana.

1 răspuns:
| TheQI1337I a răspuns:

Salut.
Daca te referi la ce gandesc eu, adica sa descarci filmul si sa il editezi gata subtitrat in engleza, doar sa schimbi din engleza in romana, e imposibil.
Sa iti explic si de ce :
Odata filmul editat in SV3 sau mai stiu eu ce program, cand translatorul a dat save, randarea face videoclipul clar si baga tot textul pe videoclip, facand imposibil sa selectrezi tu textul si sa il modifici. Deci practic filmul subtitrat nu poate fi modificat.
Iti recomand sa cauti filmul nesubtitrat si sa il subtitrezi tu, ca sa iti fie mai usor, pui in partea stanga/dreapta a ecranului filmul subtitrat in engleza si doar convertesti cuvintele in romana. dar o sa ai ceva de munca daca filmul are o ora + happy
Succes.