| LoWGuY a întrebat:

sunt la mate-info clasa a 10a si as vrea sa stiu si eu mai exact la ce materii trebuie sa dau bacul si competentele?

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

La bac dai romana si mate obligatorii ai de ales dintre info bio chimie si fizica. Insa din moment ce esti mate info eu zic sa alegi info pentru ca faci mai multe ore de info pe sapt si nu e asa greu daca le intelegi.La chimie si bio e de tocit iar la fizica cred ca e cel mai greu. Competentele se dau la romana, o limba straina(depinde ce faci tu ai de ales dintre alea 2 pe care le faci) si calculator(te pune de sa faci ceva in excel, word, baza de date chiestii de bun simt nu programare). Ah si mai atestatul la info daca vrei sa l dai ala e in oracle nu e obligatoriu sa l faci dar primesti o diploma pentru el.

2 răspunsuri:
| Kuws2 a răspuns:

Bacul o sa il sustii la matematica, informatica, lb. Romana si o materie la alegere intre biologie, fizica chimie si ce mai faci

| BabyThisIsMe a răspuns (pentru Kuws2):

Bacul scris il da la matematica, romana si la alegere intre info, biologie, chimie, fizica.
Bacul oral ( competente): romana oral, limba straina oral, TIC proba practica, la pc.