| Xenoverse a întrebat:

Sunt un baiat cu handicap si acum aproape o luna le-am trimis pe net un cv ca vreau sa ma angajez la kaufland ca part time. Dar problema este ca nu m-a mai sunat nimeni sau nu am primit macar un email de la ei de atunci. Eu nu am avut niciodata un loc de munca, daca vi s-a intamplat si voua astept raspunsuri.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți depune și în alte locuri CV-uri (Auchan, Carrefour, Dedeman, Leroy Merlin, Profi, Billa etc), dacă îți plac hipermarketurile. Poate că ei nu fac angajări momentan, ori caută persoane capabile pentru anumite sarcini, pe care tu nu le îndeplinești, din cauza afecțiunii. Nu trebuie să descurajezi, doar sunt zeci de magazine, unde ai șansa de a avea un loc de muncă.
În CV-ul tău, ar fi bine să specifici (și)handicapul de care suferi, poate ei își închipuie că nu ești în măsură să faci anumite sarcini, iar pentru tine acestea pot fi... peice of cake, adică floare la ureche.

| minrest a răspuns:

Draga Xenoverse, cand vrem sa ne angajam, incercam in multe locuri, si de-abia ne accepta in unul din ele. Succes!

| Idontcare69 a răspuns:

Pana si oamenii care sunt sanatosi au probleme de a se angaja in Romania, asa ca keep doing it, poate reusestiwinking daca nu, emigreaza laughing

| Allexander07 a răspuns:

Probabil că nu au posturi disponibile, o să te sune când au posturi disponibile.