| Altele a întrebat:

Salut TPU.
Știe cineva dacă este legal sa faci dumpster diving în România, mai specific în Iasi?
Dar în magazine în coșurile de reciclare ai voie?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

In tomberoanele de pe spatii publice gen ghene poate. Tomberoanele magazinelor is de obicei inca pe proprietatea lor, asa ca aici e susta. Nu iti imagina ca prinzi chestii de valoare ca la americani, dar nici nu se toaca la toate magazinele cum zice anonimull.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Sunt compactoare la hipermarketuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

La hipermarketuri sunt compactoare.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am zis: nu toate magazinele. Nu toate hipermarketurile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Nimeni nu ia acasă marfă care nu se vinde.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing daca nu as fi vazut cu ochi mei cum o incarcau in masina in spate la Carrefour te credeam. Din nou, nu toate magazinele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Sunt compactoare în toate hipermarketurile.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai frate, si muica-ta la Ieasi asa spune "dumpster" cand azvarle gunoiul afara? laughing

| sierra1 a răspuns:

1 - ne-ai emoționat cu vastele tale cunoștințe de exprimare intr-o altă limbă

2 - nu-ți interzice nimeni să cotrobăi in gunoaiele altora

3 - poftă mare!

| ReddY25 a răspuns:

Nu cred

| TheGentleman a răspuns:

Mai bine ai cumpăra spații de depozitare scoase la licitație și ai căuta comori acolo. E mai sigur, decât să cotrobăi în tomberon. Mai ales în România, unde lumea judecă laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La hipermarketuri se folosesc compactoare în care se aruncă ce nu se vinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În hipermarketuri toată marfa care nu s-a vândut este tocată în compactoare și pleacă așa din hipermarketuri la groapa de gunoi.