| Username55 a întrebat:

Un prieten mi-a trimis un videoclip dar care este filmat intr-o parte ( intr-un unghi de 270 de grade ). L-am intors in pozitia potrivita prin VLC ( " Tools >--Effect and filters etc. " ) dar problema este ca atunci cand il rotesc, in acelasi timp se rotesc si celelalte videoclipuri.

Cum pot face sa aplic modificarea doar pentru acel videoclip?

FUNDA!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

VLC-player odata setat in vreun mod, el va pastra modul de REDARE, dar filmul NU se modifica!
In mod normal trebuie editat filmul, intors continutul la normal, iar pe urma salvat impreuna cu modificarile facute (inclusiv rotire).

Pentru a nu mai avea neplaceri de acest fel, recomand filmarea in pozitie ORIZONTALA, atat la telefoane, cat si la tablete. Filmarea va umple intregul ecran si nu va fi nevoie de rotire.

| AlexAndrei99 a răspuns:

Salut, incearca cu Windows Movie Maker, acest program te ajuta sa si editezi videoclipuri. Tin sa precizez ca este un editor home, adica nu are cine stie ce de optiuni, dar are strictul necesar (scurtare, adaugare secvente, rotire, etc.)
Link: http://www.windows-movie-maker.org/