| Ewals a întrebat:

Salut TPU, vin și eu cu întrebare, poate e cineva cu un caz asemănător, am cumpărat două înghețate la pachet în una am avut surpriza neplăcuta înghețata nu era întreaga doar jumătate din conținut, pachetul era sigilat! Pot face o reclamație la protecția consumatorului?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu. E problema tehnologica rara, dar se poate intampla cand se goleste recipientul de pe linia de fabricatie.
In cel mai bun caz primesti o alta inghetata - in caz contrar te lingi pe buze si inghiti in sec. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, faci plîngere dar pana se rezolva ceva in Romania dureaza si te pun ei pe drumuri, merită?

| Ewals explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da într-adevăr în România se mista greu toate, chestia e dacă pot câștiga ceva din chestia asta...

| Wr3nch a răspuns:

Nimic. Daca visezi bani facuti usor, te poti opri aici. Presupun ca bon si poze la înghețată nu ailaughing si daca depui reclamație nu bagă nimeni în seamă așa mărunțiș.

| cfrtobias a răspuns:

Avea ciocolata invelita complet?

| Ewals explică (pentru cfrtobias):

Nu avea complet ciocolata doar jumatate pachetul era sigilat!

| MihalacheTutunaru a răspuns:

Salutare tinere,
Si eu am trait o experienta asemanatoare. Eram prin parc cu nepotii si am decis sa cumpar 2 inghetate, ca eu nu mai am dinti si nu mai pot manca rece. Am fost neplacut surprins cand am deschis pachetul si am constat ca inghetata era dezghetata!
Am facut in mod expres reclamatie la protectia consumatorului!
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Cu drag,
Mihalache Tutunaru

| Ewals explică (pentru MihalacheTutunaru):

În cazul era lipsa din înghețată nu era întreaga doar jumătate din conținut ambalajul era sigilat

| MihalacheTutunaru a răspuns (pentru Ewals):

POFTIM?
Tinere,
Mai treci pe la scoala. Nu intelege nimeni ce spui!
Cu drag,
Mihalache Tutunaru